Powered by Smartsupp

Black Friday - Černý pátek

 Kdy bude Black Friday 2021? - 25. listopadu

BLACK

Kdy bude Black Friday 2020? - 27. listopadu

 KOZACKY_sboty_banner_BFzimni_boty_sboty_banner_BF

snehule_sboty_banner_BFVALENKY_sboty_banner_BF

HOLINKY_sboty_banner_BFpapucky_sboty_banner_BF

Kdy bude Black Friday 2021? - 26. listopadu

Kdy bude Black Friday 2022? - 25. listopadu

Kdy bude Black Friday 2023? - 24. listopadu

 

 

Black Friday - Černý pátek

Jak a kde vznikl Black Friday? Aneb kousek z historie.

Black Friday nebo-li Černý pátek je každoroční událost, která následuje po americkém Dni díkuvzdání a neoficiálně zahajuje vánoční nákupní sezonu.

Mnoho lidí název tohoto dne přisuzuje ke známé události na finančních trzích, respektive krachu newyorské burzy, který se však stal ve čtvrtek 24. října 1929 a je známý pod jménem Black Thursday. Ve skutečnosti však název "Černý pátek" nemá s newyorskou burzou nic společného a původ není úplně jasný.

Jedna z mnoha možností říká, že jde o den, kdy se obchodníci dostávají do zisků, tedy do "černých čísel". Jiné zdroje však tvrdí, že název tomuto dni určili policisté z Philadelphie, kde má toto slevové šílenství počátky, protože celé město vždy tento den zažilo díky nakupujícím dopravní kolaps a mnoho kolon.

Současná podoba Black Friday.

Z Black Friday se stal fenomén a řadí se ke dnům v roce, kdy obchodníci přicházejí s největšími slevami a tento zvyk se postupně dostává daleko za hranice Spojených států. Není to již o jednom dni, ale mnoho obchodníků slevy prodlužuje až na týden nebo mnohem déle. Mnozí obchodníci také pořádají Výprodej Black Friday i v jiné dny během roku, ale ten pravý je pouze jeden, a to v listopadu. A jaké jsou nesporné výhody nakupování v této slevové mánii na internetu? Rozhodně pohodlí nákupu, bez tlačenic, bez front, bez hluku, klidně se sklenkou dobrého vína si vyberete přesně to, co potřebujete, nebo to, co vám padne do oka. Jednoduše si můžete srovnat nabídky a zvolit tu, která je pro vás nejvýhodnější. A pokud nestihnete nakoupit v této slevové akci, nemusíte zoufat. Na Černý pátek pozvolna navazuje neméně populární Cyber Monday při kterém se vyplatí vybrat si nejen vánoční dárky prostřednictvím internetových obchodů.

K nákupní horečce se i letos po vzoru svých kolegů z USA přidává i český eshop firmy DoAndBe s.r.o a to Sboty.cz.

Black Friday 2017

Oficiální slevový den je tentokrát 24. listopadu 2017. Ale pozor! Slevy startují již s předstihem! A to 21.11. v 00:01 ve výši slevy 10-65%. V oficiální den jsou pak slevy navýšeny na 20-80%! 

Black Friday 2018

Oficiální slevové šílenství připadá na 23.listopadu, tedy poslední pátek v měsíci. Čekají na Vás opravdu vysoké slevy na dámské kozačky, sněhule, válenky a mnohé další. Ale ani muži či děti nepřijdou zkrátka, slevy na pánskou obuv či dětskou obuv se budou předhánět. Do víru slev zařazujeme i dámské kabelky, které jsou velmi oblíbeným vánočním dárkem. Vždyť kdy jindy nakoupit vánoční dárky za tak skvělé ceny?

Black Friday - nejprodávanější kategorie

I přesto, že ze všech médií neustále slýcháváme, že nejatraktivnější kategorií je elektronika, není tomu tak. To slevy na módu zaujaly největší počet nakupujících, kteří se rozhodli vytvořit online objednávku v den plný výprodejů. Na eshopu Sboty.cz jsou každoročně připraveny stovky slev na obuv, kabelky a módní doplňky.