Powered by Smartsupp

Parfémy Saphir

SLOŽENÍ PARFÉMŮ

Parfém by nám měl vonět a po nějakém čase bychom jej ze sebe my sami neměli cítit. Zato okolí ano. Je také pravdou, že parfém po čase mění svou vůni, za to může složení vonné esence. Tyto dělíme na tři části a to hlava parfému, srdce parfému a základ parfému. Každá z těchto složek se uvolňuje postupně nikoliv najednou a tak po nějaké době parfém voní jinak než bezprostředně po nastříkání.

Hlava parfému (vysoké tóny)

Hlava parfému voní od počátku je to ona kterou cítíme po nastříkání parfému. Složení hlavy vnímáme velmi intenzivně a na jeho základě se rozhodujeme, zda je nám parfém příjemný či nikoliv. Ale zrovna hlava je ta, která rychle vyprchává a vůně a její intenzita po velmi krátkém čase odezní. Nejčastějším zástupcem hlavy parfému jsou jemné a svěží složky, které jsou zastoupeny u jarních a letních vůní, které jsou těmito znaky typické.

Srdce parfému (střední tóny)

Jakmile vyprchá hlava parfému cítíme srdce parfému. Toto srdce je daleko intenzivnější než hlava a má také delší výdrž, většinou okolo 2 až 3 hodin. Srdcem jsou převážně květiny jako je růže nebo jasmín. Srdce určuje charakter parfému, podporuje intenzitu parfému.

Základ parfému (nízké tóny)

A na konec základ. Ten nastupuje až po odeznění srdce. Látky obsažené v základu dokáží vonět až 4 hodiny. U některých parfémů i o mnoho déle. Takže parfém vydrží vonět celý den. Základem parfému jsou dřevité cypřišové tóny nebo orientální podtóny. Jako je třeba vanilka nebo kadidlo. Dále se můžou kombinovat s květinami a exotickým ovocem.

Záznamy nebyly nalezeny...